CZ   EN

WinSCP

Program WinSCP je jedným z najrozšírenejších FTP manažérov v našich končinách. Ako jeden z mála podporuje rozličné formy zabezpečenia počas pripojenia k FTP serveru a je veľmi obľúbený medzi pokročilými používateľmi a správcami serverov s veľkým množstvom obsahu. V jeho ovládaní sa však nestratí ani začínajúci používateľ, pretože jeho používateľské rozhranie je veľmi jednoduché a prehľadné. Program ho dokáže znázorniť v dvoch režimoch - v jednopanelovom (ako program Prieskumník), alebo v dvojpanelovom režime (ako napr. Total Commander a podobné programy). V doplnkových oknách sa dá zobraziť aj stromová štruktúra priečinkov v lokálnom počítači a na vzdialenom serveri. Samozrejmosťou je možnosť presúvania alebo kopírovania súborov ťahaním myši. Program dokáže dokonca aj porovnávať obsah uložený na serveri a v lokálnom počítači.

Aby ste si nemuseli pamätať prihlasovacie údaje k viacerým serverom a špecifické nastavenia týchto serverov, dajú sa v programe WinSCP tieto údaje uložiť do zvláštnych súborov, z ktorých budú načítavané v budúcnosti. Viacero vykonávaných operácií je možné zaraďovať do fronty príkazov a nechať ich spracovať naraz, takže práca s programom je veľmi plynulá a nemusí byť naozaj ničím rušená.

Program nebol pomerne dlhý čas plne lokalizovaný do slovenského jazyka, pretože bolo preložených len 48 % jeho príkazov. Preklad programu som v súčasnosti dokončil na úroveň 100 % preložených textov a začal som pracovať na kontrole a zjednocovaní textov, ktoré boli preložené v minulosti. Je teda pravdepodobné, že preklad sa môže ešte nejaký čas mierne upravovať, takže záujemcom o preklad by som odporúčal, aby si aspoň občas stiahli aj najnovšiu verziu súboru s prekladom. Po stiahnutí súboru sk.zip tento súbor rozbaľte a obsiahnutý súbor WinSCP.sk uložte do pracovného priečinka programu WinSCP. Tento priečinok spoznáte napríklad podľa toho, že obsahuje aj súbor WinSCP.exe.
Stiahnuť prekladStiahnuť preklad

Domovská stránka programuDomovská stránka programu

ScreenshotUkážky z prostredia programu