SK   EN

WinSCP

Program WinSCP je jedním z nejrozšířenějších FTP manažerů v našich končinách. Jako jeden z mála podporuje různé formy zabezpečení během připojení k FTP serveru a je velmi oblíbený mezi pokročilými uživateli a správci serverů s velkým množstvím obsahu. V jeho ovládání se však neztratí ani začínající uživatel, protože jeho uživatelské rozhraní je velmi jednoduché a přehledné. Program jej dokáže znázornit ve dvou režimech - v jednopanelovém (jako Průzkumník), nebo v dvoupanelovém režimu (jako např. Total Commander a podobné programy). V doplňkových oknech lze zobrazit i stromovou strukturu složek v lokálním počítači a na vzdáleném serveru. Samozřejmostí je možnost přesouvání nebo kopírování souborů tažením myši. Program dokáže dokonce i porovnávat obsah uložený na serveru a v lokálním počítači.

Abyste si nemuseli pamatovat přihlašovací údaje k více serverům a specifická nastavení těchto serverů, dají se v programu WinSCP tyto údaje uložit do zvláštních souborů, z kterých budou načítány v budoucnu. Více prováděných operací je možné zařazovat do fronty příkazů a nechat je zpracovat najednou, takže práce s programem je velmi plynulá a nemusí být opravdu ničím rušena.

Program nebyl poměrně dlouhou dobu plně lokalizovaný do slovenského jazyka, protože bylo přeložených pouze 48 % jeho příkazů. Překlad jsem v současnosti dokončil na úroveň 100 % přeložených textů a začal jsem pracovat na kontrole a sjednocování textů, které byly přeloženy v minulosti. Je tedy pravděpodobné, že překlad se může ještě nějaký čas mírně upravovat, takže zájemcům o překlad bych doporučoval, aby si alespoň občas stáhli i nejnovější verzi souboru s překladem. Po stažení souboru sk.zip tento soubor rozbalte a obsažený soubor WinSCP.sk uložte do pracovního adresáře programu WinSCP. Tento adresář poznáte například podle toho, že obsahuje i soubor WinSCP.exe.
Stiahnuť prekladStáhnout překlad

Domovská stránka programuDomovská stránka programu

ScreenshotUkázky z prostředí programu