CZ   EN

Mem Reduct

Program Mem Reduct je malý program, ktorý vám umožní monitorovať a uvoľniť obsadenú operačnú pamäť počítača. Dokáže zredukovať využitie tejto pamäte o cca 25 % a odstraňuje nepoužívaný obsah z vyrovnávacej pamäte systému a zo stránkovacieho súboru. Výsledkom jeho práce je viac dostupnej operačnej pamäte počítača a s tým spojená rýchlejšia odozva počítača na pokyny používateľa. Tento program môže byť vhodný napríklad aj vo chvíli, keď sa chystáte otvárať veľké súbory, resp. pracovať s inými - pamäťovo náročnými programami. Pred spustením takýchto programov môžete spustiť Mem Reduct a uvoľniť viac operačnej pamäte, čím sa fungovanie ostatných programov vo väčšine prípadov zrýchli.

Na spustenie a správne fungovanie programu Mem Reduct sú potrebné oprávnenia administrátora počítača.

Mem Reduct využíva bežne nedokumentované funkcie operačného systému, pomocou ktorých dokáže znížiť množstvo využitej operačnej pamäte. Niektoré spôsoby redukcie pamäte sú podporované len v operačnom systéme Windows Vista alebo v novšom operačnom systéme.

Slovenský preklad je integrovaný priamo v programe. Aktivujete ho tak, že po spustení programu kliknete na File -> Settings -> a v dolnej časti okna s názvom Language kliknete na položku Slovak.

 

Stiahnuť program

Domovská stránka programu

Ukážky z prostredia programu