CZ   EN

Media Player Classic

Malý, ale šikovný program na prehrávanie multimediálnych súborov s podporou mnohých pokročilých technológií. Má veľmi prehľadné nastavenia a jednoduché ovládanie.
Program je postavený na základe programu Media Player Classic a stal sa jedným z jeho nástupcov po tom, čo autor programu Media Player Classic prestal svoj program ďalej vyvíjať. Ďalší vývoj programu sa rozdelil do dvoch vetiev, no a jednou z nich je práve program Media Player Classic Home Cinema. Keďže bol preklad programu MPC v minulosti jedným z najobľúbenejších prekladov na mojich stránkach, rozhodol som sa v prekladaní tohto programu pokračovať. Pre tých, ktorý nikdy pôvodný program MPC nepoužívali, len v skratke zhrniem, čím vyniká: je to jednoduchá a intuitívna obsluha, nenáročnosť a nízke systémové požiadavky, množstvo formátov, ktoré je schopný prehrať, výborná podpora titulkov, možnosť vybrať si kodek, pomocou ktorého sa bude súbor prehrávať... a ešte mnoho iných užitočných vlastností a nastavení, ktoré častokrát iným programom chýbajú.

V novej verzií, ktorá bude označovaná ako Media Player Classic Home Cinema, pribúdajú do tohto programu nové funkcie. Medzi najvýznamnejšie funkcie novej verzie programu už teraz patrí: vylepšená ochrana proti "trhaniu" obrazu pri prehrávaní filmov, podpora nových obrazových a zvukových filtrov (napr. podpora dekodérov H.264, VC-1, funkcie DXVA, podpora technológie EVR a ďalšie). Poteší aj plná podpora operačného systému Windows Vista a existencia 64-bitovej verzie programu. Pri vydávaní novších verzií programu sa stále odstraňujú nájdené staršie a novšie chybičky a vylepšuje sa stabilita programu.

Prehrávač nekoliduje s ostatnými programami, určenými na prehrávanie multimediálnych súborov, takže pokojne môžete mať v počítači nainštalovaných aj viacero prehrávačov.

Tento preklad je vytvorený a odskúšaný na operačnom systéme Windows Vista. Postup inštalácie programu je jednoduchý. Po príchode na internetovú stránku, na ktorú vedie odkaz na stiahnutie programu a prekladu si vyberte príslušnú verziu programu, ktorú chcete stiahnuť. Kliknite na tlačidlo Download a na nasledujúcej stránke si stiahnite .zip archív s programom a aj .zip archív s jazykovými balíčkami (tzv. language pack). Obidva archívy rozbaľte do spoločného priečinka a môžete začať program používať. Media Player Classic Home Cinema sa spúšťa kliknutím (príp. dvojitým kliknutím) na súbor "mplayerc.exe", ktorý sa nachádza v tom priečinku, do ktorého ste rozbalili uvedené dva .zip archívy. Prajem vám príjemné a ničím nerušené prehrávanie.

Poznámka prekladateľa: Preklad programu je priebežne aktualizovaný.


Stiahnuť program a prekladStiahnuť program a preklad

Domovská stránka programuDomovská stránka programu

ScreenshotUkážky z prostredia programu