SK   EN

Media Player Classic

Malý, ale šikovný program na přehrávání multimediálních souborů s podporou množství pokročilých technologií. Má velmi přehledné nastavení a jednoduché ovládání.
Program je postaven na základě programu Media Player Classic a stal se jedním z jeho nástupců poté, co autor programu Media Player Classic přestal svůj program dále vyvíjet. Další vývoj programu sa rozdělil do dvou verzí, no a jednou z nich je právě program Media Player Classic Home Cinema. Protože byl překlad programu MPC v minulosti jedním z nejoblíbenějších překladů na mých stránkách, rozhodl jsem se v překládání tohoto programu pokračovat. Pro ty, kteří nikdy původní program MPC nepoužívali, jen ve zkratce shrnu, čím vyniká: je to jednoduchá a intuitívní obsluha, nenáročnost a nízké systémové požadavky, množství formátů, které je schopen přehrát, výborná podpora titulků, možnost vybrat si kodek, pomocí kterého se bude soubor přehrávat... a ještě mnoho jiných užitečných vlastností a nastavení, které častokrát jiným programům chybí.

V nové verzi, která bude označována jako Media Player Classic Home Cinema, přibývají do tohoto programu nové funkce. Mezi najvýznamnější funkce nové verze programu již teď patří: vylepšená ochrana proti "trhání" obrazu při přehrávání filmů, podpora nových obrazových a zvukových filtrů (např. podpora dekodéru H.264, VC-1, funkce DXVA, podpora technologie EVR a další). Potěší i plná podpora operačního systému Windows Vista a existence 64-bitové verze programu. Při vydávání novějších verzí programu sa stále odstraňují nalezené starší i novější chyby a vylepšuje se stabilita programu.

Přehrávač nekoliduje s ostatními programy, určenými na přehrávání multimediálních souborů, takže spokojeně můžete mít v počítači nainstalovaných i více přehrávačů.

Tento překlad je vytvořen a odzkoušen na operačním systému Windows Vista. Postup instalace programu je jednoduchý. Po příchodu na internetovou stránku, na kterou vede odkaz na stáhnutí programu a překladu si vyberte příslušnou verzi programu, kterou chcete stáhnout. Klikněte na tlačítko Download a na následující stránce si stáhněte .zip archív s programem a .zip archív s jazykovými balíčky (tzv. language pack). Oba archivy rozbalte do společného adresáře a můžete začat program používat. Media Player Classic Home Cinema se spouští kliknutím (příp. dvojitým kliknutím) na soubor "mplayerc.exe", který najdete v tom adresáři, do kterého jste rozbalili uvedené dva .zip archivy. Přeju vám příjemné a ničím nerušené přehrávání.

Poznámka překladatele: Překlad programu bude průběžně aktualizován.


Stiahnuť program a prekladStáhnout program a překlad

Domovská stránka programuDomovská stránka programu

ScreenshotUkázky z prostředí programu