CZ   EN

iCopy

Ak vlastníte plošný skener a tlačiareň a radi by ste túto kombináciu zmenili na kopírku, ktorá bude fungovať na jedno kliknutie, program iCopy je tu práve pre vás. Tento malý pomocný program po nainštalovaní do systému načíta ovládač vašej tlačiarne a vášho skenera a umožní vám naskenovanie dokumentu, ktorý sa dá vzápätí vytlačiť alebo uložiť do súboru.

Samozrejme môžete nastaviť parametre skenovania a aj tlače, tak ako to býva pri tlači všetkých bežných dokumentov. Tento program je vhodný aj pre tých používateľov, ktorý nemajú originálny program k svojmu skeneru alebo ho z nejakého dôvodu nemôžu, či nechcú používať. Program iCopy ho dokáže zastúpiť aspoň v tých najdôležitejších funkciách. Softvér iCopy je voľne šíriteľný a môžete ho používať bezplatne.

Ako používať program?

Nastavenie a obsluha programu nie sú vôbec zložité a prácu s ním zvládnu aj začiatočníci. Hlavné okno programu je rozdelené na dve dôležité časti. V ľavej časti môžete priamo spustiť skenovanie a následnú tlač dokumentu, alebo si tu môžete vybrať spôsob skenovania – napríklad je možné skenovať viacstranový dokument, alebo je možné uložiť naskenovaný dokument do súboru.
V pravej časti hlavného okna programu si môžete vybrať pokročilejšie nastavenia skenovania, tlače alebo samotného obrázka. Napríklad si môžete vybrať skener, ktorý sa použije pri skenovaní, môžete si zvoliť farebné alebo čierno-biele skenovanie, alebo skenovanie so zvýraznením textu (čo je vhodné v prípade, že neskôr plánujete vykonávať OCR rozpoznanie dokumentu). Podobne je možné nastaviť napríklad farebnú alebo čierno-bielu tlač dokumentu, či formát papiera, ktorý sa použije pri tlači. Ak by tieto nastavenia tlačiarne neboli dostatočné, je možné upraviť predvoľby pri tlači aj priamo v obvyklom ovládači vašej tlačiarne. Na prístup k ovládaču tlačiarne použite tlačidlo „Nastavenia tlačiarne“. Nastavenia samotného obrázka – jas, kontrast, rozlíšenie či zväčšenie obrázka - môžete upravovať po kliknutí na tlačidlo „Nastavenia obrázka“.
Ak by ste chceli zmeniť niektoré podrobnejšie nastavenia programu, kliknite na odkaz Nastavenia, priamo v hlavnom okne programu. Dostupnosť konkrétnych nastavení v tejto časti programu, závisí od konkrétnej kombinácie skenera a tlačiarne a takisto od ich ovládačov.

Rozsah a aktívovanie prekladu

Do slovenčiny je preložené celé používateľské rozhranie programu. Slovenský preklad je integrovaný priamo do programu a mal by sa automaticky aj aktivovať. Ak by sa to nestalo a prostredie programu by bolo v angličtine, je potrebné aktivovať slovenský preklad manuálne, kliknutím na odkaz „Settings“ a následným výberom položky „Slovak (Slovakia)“, v otvorenom rozbaľovacom menu Language.

Preklad programu je pravidelne aktualizovaný. Ak by však aj napriek tomu bol v inštalátore obsiahnutý starší súbor s prekladom programu, môžete si stiahnuť najnovší jazykový súbor z príslušného odkazu pod článkom. Nový jazykový súbor potom skopírujte do podpriečinka sk-SK, ktorý je obsiahnutý v hlavnom priečinku s programom iCopy (pôvodný jazykový súbor môžete v tomto prípade prepísať). Tento hlavný priečinok spoznáte podľa toho, že obsahuje okrem iných aj súbor iCopy.exe. Po prepnutí jazykovej verzie alebo doinštalovaní nového jazykového súboru, reštartujte program iCopy. Pri prvom spustení program načíta ovládač vášho skenera. Vyberte si skener, ktorý chcete používať a následne sa už dostanete do hlavného okna programu.


Stiahnuť programStiahnuť program

Stiahnuť prekladStiahnuť najnovšiu verziu prekladu

ScreenshotScreenshot

Domovská stránka programuDomovská stránka programu