SK   EN

iCopy

Pokud vlastníte plošný skener a tiskárnu a rádi byste tuto kombinaci změnili na kopírku, která bude fungovat na jedno kliknutí, program iCopy je tu právě pro vás. Tento program po instalaci do systému načte ovladač vaší tiskárny a vašeho skeneru a umožní vám naskenovat dokument, který se dá přímo vytisknout nebo uložit do souboru.

Samozřejmě můžete nastavit parametry skenování a také tisku, tak jak to bývá při tisku všech běžných dokumentů. Tento program je vhodný i pro ty uživatele, kteří nemají originální program ke svému skeneru nebo ho z nějakého důvodu nemohou, nebo nechtějí používat. Program iCopy ho dokáže zastoupit alespoň v těch nejdůležitějších funkcích. Software iCopy je volně šiřitelný a můžete jej používat bezplatně.

Jak používat program?

Nastavení a obsluha programu nejsou vůbec složité a práci s ním zvládnou i začátečníci. Hlavní okno programu je rozděleno na dvě důležité části. V levé části můžete přímo spustit skenování a následný tisk dokumentu, nebo si zde můžete vybrat způsob skenování - například je možné skenovat vícestránkový dokument, nebo je možné uložit naskenovaný dokument do souboru.
V pravé části hlavního okna programu si můžete vybrat pokročilejší nastavení skenování, tisku nebo samotného obrázku. Například si můžete vybrat skener, který se použije při skenování, můžete si zvolit barevné nebo černobílé skenování, nebo skenování se zvýrazněním textu (toto je vhodné v případě, že později plánujete provádět OCR rozpoznání dokumentu). Podobně je možné nastavit například barevný nebo černobílý tisk dokumentu, nebo formát papíru, který se použije při tisku. Pokud by tyto nastavení tiskárny nebyly dostatečné, je možné upravit předvolby při tisku i přímo v obvyklém ovladači vaší tiskárny. Pro přístup k ovladači tiskárny použijte tlačítko „Nastavení tiskárny“. Nastavení samotného obrázku - jas, kontrast, rozlišení či zvětšení obrázku - můžete upravovat po kliknutí na tlačítko „Nastavení obrázku“.
Pokud byste chtěli změnit některé podrobnější nastavení programu, klikněte na odkaz Nastavení, přímo v hlavním okně programu. Dostupnost konkrétních nastavení v této části programu, závisí na konkrétní kombinaci skeneru a tiskárny a také na jejich ovladačích.

Rozsah a aktivace překladu

Do slovenštiny je přeloženo celé uživatelské rozhraní programu. Slovenský překlad je integrovaný přímo do programu a měl by se aicky i aktivovat. Pokud by se to nestalo a prostředí programu by bylo v angličtině, je nutné aktivovat slovenský překlad manuálně, kliknutím na odkaz „Settings“ a následným výběrem položky „Slovak (Slovakia)“, v otevřeném rozevíracím menu Language.

Překlad programu je pravidelně aktualizován. Pokud by však přesto byl v instalačním adresáři obsažen starší soubor s překladem programu, můžete si stáhnout nejnovější jazykový soubor z příslušného odkazu pod článkem. Nový jazykový soubor pak zkopírujte do podsložky sk-SK, která je obsažena v hlavné složce s programem iCopy (původní jazykový soubor můžete v tomto případě přepsat). Tuto hlavní složku poznáte podle toho, že obsahuje mimo jiné i soubor iCopy.exe. Po přepnutí jazykové verze nebo instalaci nového jazykového souboru, restartujte program iCopy. Při prvním spuštění program načte ovladač vašeho skeneru. Vyberte si skener, který chcete používat a následně se již dostanete do hlavního okna programu.


Stiahnuť programStáhnout program

Stiahnuť prekladStáhnout nejnovější verzi překladu

ScreenshotScreenshot

Domovská stránka programuDomovská stránka programu