CZ   EN

Easy Photo Tools

Na základe podnetu od aktívneho návštevníka mojich stránok (za čo mu aj touto cestou ďakujem), som pripravil preklad programu Easy Photo Tools, ktorý umožní a uľahčí vykonávanie rôznych úkonov s fotografiami či obrázkami. Jeho prioritnou funkciou je vytvorenie súvislej filmovej prezentácie z vašich fotografií a následné napálenie tohto filmu na Video-CD alebo DVD. K filmovej prezentácii si môžete pridať aj hudobné klipy zo svojej zbierky podľa svojho želania.

Okrem toho však pomocou neho môžete fotografie aj triediť, premenovávať, či aplikovať na ne jednoduchšie úpravy. Spomedzi týchto úprav je veľmi zaujímavá napríklad možnosť vloženia textu do fotografie. Program ponúka jednoduché rozhranie a intuitívnu obsluhu, ktorá je teraz navyše podporená slovenskou lokalizáciou prostredia. Prácu s týmto programom zvládnu aj používatelia - začiatočníci, ktorí nemajú vôbec žiadne skúsenosti s takýmito programami. Výsledok spracovania fotografií týmto programom vyzerá veľmi dobre a pre väčšinu domácich (a snáď i profesionálnych) používateľov bude dostačujúci. Z dôvodu obmedzenia licenčnými podmienkami program neobsahuje žiadne integrované kodeky formátu MPEG-2, takže na tvorbu DVD je potrebné doinštalovať si ešte program AVISynth a niektorý z programov na prekódovanie obsahu do formátu MPEG-2. Program priamo podporuje tri takéto programy: QuEnc (freeware), Hc (freeware) alebo TmpgEnc. Po nainštalovaní týchto programov, pri vytváraní DVD, potom musí používateľ zadať cestu k enkodéru do spomínaného formátu. Takisto je možné zvoliť si kvalitu a tým aj rýchlosť prekódovania videa.

Program by mal byť bezproblémovo funkčný na všetkých momentálne bežných verziách systému Windows. Program i preklad som testoval aj na 64-bitovej verzii systému Windows 7 a fungoval bezproblémovo. Pri novších operačných systémoch (Vista, 7) si však treba dávať pozor na miesto nainštalovania programu. Program totiž nie celkom dobre znáša prítomnosť diakritiky v názvoch priečinkov a takisto vyžaduje možnosť zápisu do podpriečinkov uložených v pracovnom priečinku programu. Keďže tomu by sa mohli novšie operačné systémy trochu brániť, je lepšie zvoliť jednoduchšiu a "kratšiu" cestu k pracovnému priečinku programu.

Preklad programu je funkčný aj v najaktuálnejšej verzii programu. Po nainštalovaní prekladu bežným spôsobom ho aktivujete spustením programu, ukončením sprievodcu pomocou tlačidla Cancel a následne kliknutím na príkaz Language a výberom možnosti "Slovak". Slovenčina bude aktivovaná po reštartovaní programu.


Stiahnuť prekladStiahnuť preklad

ScreenshotScreenshot

Domovská stránka programuDomovská stránka programu