SK   EN

Easy Photo Tools

Na základě podnětu od aktivního návštěvníka mých stránek (za co mu i touto cestou děkuji), jsem připravil překlad programu Easy Photo Tools, který umožní a usnadní provádění různých úkonů s fotografiemi či obrázky. Jeho prioritní funkcí je vytvoření souvislé filmové prezentace z vašich fotografií a následné vypálení tohoto filmu na Video-CD nebo DVD. K filmové prezentaci si můžete přidat i hudební klipy ze své sbírky, dle svého přání.

Kromě toho však pomocí něj můžete fotografie i třídit, přejmenovávat, nebo aplikovat na ně jednodušší úpravy. Mezi tyto úpravy patří například velmi zajímavá možnost vložení textu do fotografie. Program nabízí jednoduché rozhraní a intuitivní obsluhu, která je nyní navíc podpořena slovenskou lokalizací prostředí. Práci s tímto programem zvládnou i uživatelé - začátečníci, kteří nemají vůbec žádné zkušenosti s těmito programy. Výsledek zpracování fotografií tímto programem vypadá velmi dobře a pro většinu domácích (a snad i profesionálních) uživatelů bude dostačující. Z důvodu omezení licenčními podmínkami program neobsahuje žádné integrované kodeky formátu MPEG-2, takže na tvorbu DVD je třeba doinstalovat ještě program Avisynth a některý z programů na překódování obsahu do formátu MPEG-2. Program přímo podporuje tři takové programy: QuEnc (freeware), Hc (freeware) nebo TMPGEnc. Po nainstalování těchto programů, při vytváření DVD, pak musí uživatel zadat cestu k enkodéru do zmíněného formátu. Rovněž je možné zvolit si kvalitu a tím i rychlost překódování videa.

Program by měl být bezproblémově funkční na všech momentálně běžných verzích systému Windows. Program i překlad jsem testoval i na 64-bitové verzi systému Windows 7 a fungoval bezproblémově. Při novějších operačních systémech (Vista, 7) si však musíte dávat pozor na místo instalace programu. Program totiž ne zcela dobře snáší přítomnost diakritiky v názvech adresářů a také vyžaduje možnost zápisu do podadresářů uložených v pracovním adresáři programu. Jelikož tomu by se mohly novější operační systémy trochu bránit, je lepší zvolit jednodušší a "kratší" cestu k pracovnímu adresáři programu.

Překlad programu funguje i s nejaktuálnější verzí programu. Po nainstalování překladu běžným způsobem ho aktivujete spuštěním programu, ukončením průvodce tlačítkem Cancel a následně kliknutím na příkaz "Language" a výběrem možnosti "Slovak". Slovenština bude aktivní po restartování programu.


Stiahnuť prekladStáhnout překlad

ScreenshotScreenshot

Domovská stránka programuDomovská stránka programu