SK   EN

Roundcube Webmail

Roundcube Webmail je volně dostupný webový e-mailový klient, který lze nainstalovat na server a používat jako webmailový systém pro všechny uživatele, kteří se na server připojují. Tento webový klient patří v našich končinách mezi nejčastěji používané, standardně ho používají mnohé webhostingové společnosti nebo školy. Vyznačuje se velkou přehledností a intuitivním ovládáním, takže i méně zdatní či zkušení majitelé e-mailových schránek nebudou mít při práci v něm žádné velké potíže a mohou se v něm rychle zorientovat. Nainstalování tohoto rozhraní na server je také jednoduché a ve většině případů zcela bezproblémové. Instalací vás bude provázet přehledný asistent. Vzhled e-mailového klienta je možné dodatečně upravovat použitím skinů, funkce se dají přidávat použitím přídavných modulů. Postup instalace přídavných modulů naleznete na této stránce.

Celý webový klient je vytvořen ve skriptovacím jazyce PHP a ve velké míře využívá technologii Ajax, díky níž je jeho fungování velmi svižné a přívětivé vůči koncovým uživatelům e-mailových schránek. Systém lze nainstalovat na standardní LAMPP server, který splňuje požadavky uvedené níže v textu. Úplný seznam požadavků, které by server měl splňovat, naleznete na stránce projektu.

E-mailové a administrační rozhraní je dostupné v cca 70 jazycích, naprostou samozřejmostí je podpora zpráv ve formátu HTML a také ve formátu čistého textu, podpora adresářů a příloh k e-mailům, kontroly pravopisu a jiných běžně používaných funkcí. Roundcube Webmail také podporuje i práci technikou Drag&Drop, umožňuje vytvářet šablony zpráv, dokáže exportovat a importovat e-mailové zprávy a uživatelé mohou také manipulovat se složkami na IMAP serveru. Počet uživatelů nebo zpráv registrovaných v systému není nijak omezovaný, je daný pouze technickými možnostmi serveru nebo nastavením, které určí administrátor serveru.

Slovenský překlad webového e-mailového klienta Roundcube Webmail je momentálně již kompletní, včetně základních doplňkových přídavných modulů, které jsou k němu dostupné. Překlad je průběžně aktualizovaný podle vývoje systému. Roundcube Webmail je publikovaný pod licencí GNU General Public License verze 3 nebo novější. Některé přídavné moduly nebo skiny však mohou být vydávané s jinou licencí.

 

Základní požadavky na server

* webový server Apache, Lighttpd, Nginx, Cherokee nebo Hiawatha
* PHP verze 5.2.1 nebo novější
* databáze MySQL, PostgreSQL, SQLite nebo MSSQL
* IMAP server s podporou IMAP4 rev1
* SMTP server (doporučuje se) nebo jazyk PHP nakonfigurovaný pro doručování e-mailových zpráv
StiahnuťStáhnout webmailové rozhraní

Domovská stránka programuDomovská stránka systému