SK   EN

Keepass2Android Password Safe

Keepass2Android je volně šiřitelný manažer hesel pro systém Android, který je zcela kompatibilní se známým manažerem hesel KeePass Password Safe. Tato mobilní aplikace podporuje zápis a čtení souborů s příponou KDBX. Jde o stejný formát, jaký standardně používá i KeePass Password Safe 2.x.

Uživatelské rozhraní aplikace je samozřejmě zjednodušené, přehledné a přizpůsobené pro práci v mobilních zařízeních jako jsou smartphony, tablety a podobně. Všechny podstatné funkce však zůstaly zachovány a přibyly dokonce i nové funkce, jako je například rychlé odemčení databáze, přístup k souborům uloženým v cloudových úložištích a jiné.

Aplikace je portována a v systému Android využívá při své činnosti součást Mono. Při nainstalování do systému Android dojde i k nainstalování speciální klávesnice, která zjednodušuje zadávání přihlašovacích údajů. Jde zároveň o nejbezpečnější způsob zadávání přihlašovacích údajů, protože tyto údaje nejsou při jeho použití ukládány do systémové schránky a tedy jiné aplikace nainstalované v mobilním zařízení k nim nemají přístup. Kromě tohoto způsobu zadávání je však stále možné i zadávání klasickým způsobem. Tehdy se při kliknutí na políčko s přihlašovacími údaji v aplikaci, zkopíruje jeho obsah do systémové schránky (v horní části obrazovky se zobrazí speciální ikona) a po příchodu na přihlašovací stránku můžete zadat jednotlivé přihlašovací údaje rozbalením notifikačního panelu a výběrem konkrétní položky s přihlašovacím údajem.

Celé rozhraní aplikace Keepass2Android Password Safe je přeloženo do slovenštiny a překlad je pravidelně aktualizován. Instalace aplikace probíhá absolutně standardním způsobem, aplikaci si můžete stáhnout z obchodu Google play.Stáhnout aplikaciStáhnout aplikaci


Domovská stránka programuDomovská stránka programu


ScreenshotUkázky z prostředí mobilní aplikace: