SK   EN

GPS Logger for Android

Jde o šikovnou aplikaci na zobrazení a zaznamenávání vaší aktuální polohy a dalších údajů dostupných ze systému GPS vašeho mobilního zařízení. Aplikace je určena pro zařízení fungující s operačním systémem Android a dokáže v pravidelných intervalech zaznamenávat všechny údaje, které dokáže získat a zprostředkovat GPS modul vašeho zařízení. Údaje je možné ukládat do souboru s koncovkou GPX, KML, TXT nebo odesílat na zadaný server přes protokol HTTP nebo FTP, na servery služby OpenGTS, e-mailem či do služeb Google Docs nebo Dropbox. Uložené a vyexportované údaje si samozřejmě můžete později prohlížet v počítači a nechat si je vizuálně znázornit, například v programu Google Earth.

Velkou výhodou této aplikace jsou poměrně rozsáhlé možnosti jejího nastavení. Volbou vhodných nastavení lze podstatně šetřit energii, kterou zařízení spotřebovává na chod této aplikace. Uživatel si může nastavit například to, zda se bude datový soubor vytvářet pouze jednou denně nebo při každém spuštění aplikace, dá se určit čas plynoucí před zapsáním údajů do souboru a je možné stanovit i okolnosti, při kterých se údaje nezapíší do výsledného souboru. Takovými omezujícími okolnostmi může být například příliš krátká ujetá vzdálenost, nepřesnost momentální pozice, příliš krátký čas od posledního zápisu a podobně. Aplikace samozřejmě nabízí i možnost ukládání souboru pod libovolným názvem či na nějaké konkrétní požadované místo v mobilním zařízení.

Slovenský překlad je integrován přímo v aplikaci, takže ho není třeba instalovat dodatečně. Aktivuje se aicky po instalaci aplikace do zařízení se slovenskou jazykovou verzí systému Android. Aplikace se instaluje zcela standardním způsobem, z její domovské stránky ve službě Google play a je dostupná bezplatně.

Domovská stránka programuDomovská stránka aplikácie

Screenshot Ukázky z prostředí mobilní aplikace: