SK  DE  EN

SIW

Na základě mnoha vašich dotazů jsem se rozhodl pro zpracování překladu pro další program, který se věnuje sběru co největšího množství informací o počítači a jejich následnému zobrazení na monitoru. Program SIW patří ke špičkovým bezplatným programům k identifikaci jednotlivých komponent, ze kterých se skládá váš počítač. Dokáže identifikovat drtivou většinu výrobců počítačových komponent a jejich produktů, zobrazuje parametry a nastavení jednotlivých součástí PC. Jde o skutečně podrobné informace, které se však dají zjednodušit i na několik základních údajů, jestliže si to přejete.
Na rozdíl od jiných programů dokáže SIW zjistit nejen informace o hardwaru počítače, ale také informace o operačním systému a o ostatním software, který je v počítači nainstalován. Mimo jiné se na několika místech programu dají zjistit i aktuální nastavení operačního systému. Takže v případě nějakých problémů snadněji zjistíte, kde a co by bylo vhodné změnit. Samotný program při prohlížení údajů samozřejmě nic nemění, existuje však několik pomocných funkcí (v menu Nástroje), pomocí kterých můžete změnit např. MAC adresu síťového zařízení, dešifrovat heslo skryté za hvězdičkami, zkontrolovat vytížení procesoru a případně udělat jeho zátěžový test. A to jsem uvedl pouze několik nejznámějších funkcí. Přímo z prostředí programu se dají spouštět různé programy, které jsou přímo vestavěné v operačním systému. Systém se rovněž dá přímo vypnout či restartovat. Program dokáže otestovat i monitor počítače.

Všechny informace, které o počítači zjistíte pomocí programu SIW se dají vyexportovat do různých souborů. Specialitou jsou například informace důležité pro ladění aplikací či systému a podrobné informace o BIOSu. Tento program je jedničkou v situaci, kdy uživatel ví, že jeho počítač není v pořádku, ale neví co to způsobuje. Pokud si budete chtít ověřit nastavení komponent a systému, program SIW vám jistě poslouží jako komplexní zdroj těchto informací.

Program je vytvořen v několika verzích, např. ve verzi s instalátorem nebo jako tzv. "portable" (přenosná) verze. Má velmi nízké hardwarové nároky, takže se spustí i na velmi málo výkonných počítačích.

Překlad byl vytvořen a odzkoušen pod operačním systémem Windows Vista, což však nijak neomezuje uživatele jiných systémů Windows. Postup instalace programu je standardní, po instalaci nebo rozbalení programu je nutné stáhnout si překlad programu a stažený soubor .lng uložit do pracovního adresáře programu SIW. Překlad tohoto programu vytvořil v minulosti jiný překladatel. Protože se však téměř vůbec neaktualizoval a obsahoval již velké množství nepřeložených či nepřesně přeložených částí, kompletně jsem ho přepracoval a nabízím vám novou verzi. Díky velké vstřícnosti autora programu, byl tento překlad zveřejněn i na jeho internetových stránkách. Bude průběžně aktualizován, mezi vydáním nové verze programu a nové verze překladu se však může objevit určité zpoždění.


Stiahnuť prekladStáhnout překlad

Stiahnuť programStáhnout program

ScreenshotScreenshot

Domovská stránka programuDomovská stránka programu