CZ  DE  EN

SIW

Na základe viacerých vašich dopytov som sa rozhodol pre spracovanie prekladu pre ďalší program, ktorý sa venuje zozbieraniu čo najväčšieho množstva informácií o vašom počítači a ich následnému zobrazeniu na monitore. Program SIW patrí k špičkovým bezplatným programom na identifikovanie jednotlivých komponentov, z ktorý sa skladá váš počítač. Dokáže identifikovať drvivú väčšinu výrobcov počítačových komponentov a ich produktov, zobrazuje parametre a nastavenia jednotlivých súčastí PC. Ide o skutočne podrobné informácie, ktoré sa však dajú zjednodušiť aj na niekoľko základných údajov, ak si to želáte.
Na rozdiel od iných programov dokáže SIW zistiť nielen informácie o hardvéri počítača, ale aj informácie o operačnom systéme a o ostatnom softvéri, ktorý je v počítači nainštalovaný. Okrem iného sa na niekoľkých miestach programu dajú zistiť aj aktuálne nastavenia operačného systému. Takže v prípade nejakých problémov ľahšie zistíte, kde a čo by bolo vhodné zmeniť. Samotný program pri prehliadaní údajov samozrejme nič nemení, existuje však niekoľko pomocných funkcií (v menu Nástroje), pomocou ktorých môžete zmeniť napr. MAC adresu sieťového zariadenia, dešifrovať heslo skryté za hviezdičkami, skontrolovať vyťaženie procesora a prípadne ho podrobiť záťažovému testu. A to som uviedol iba niekoľko najznámejších funkcií. Priamo z prostredia programu sa dajú spúšťať rôzne programy, ktoré sú priamo vstavané v operačnom systéme. Systém sa takisto dá priamo vypnúť či reštartovať. Program dokáže otestovať aj monitor počítača.

Všetky informácie, ktoré o počítači zistíte s pomocou programu SIW sa dajú vyexportovať do rôznych súborov. Špecialitou sú napríklad informácie dôležité pre ladenie aplikácií či systému a podrobné informácie o BIOS-e. Tento program je jednotkou v situácií, keď používateľ vie, že jeho počítač nie je v poriadku, no nevie čo to spôsobuje. Ak si budete chcieť preveriť nastavenia komponentov a systému, program SIW vám isto poslúži ako komplexný zdroj týchto informácií.

Program je vytvorený v niekoľkých verziách, napr. vo verzií s inštalátorom alebo ako tzv. "portable" (prenosná) verzia. Má veľmi nízke hardvérové nároky, takže sa spustí aj na veľmi málo výkonných počítačoch.

Preklad bol vytvorený a odskúšaný operačnom systéme Windows Vista, čo však nijakým spôsobom neobmedzuje používateľov iných systémov Windows. Postup inštalácie programu je štandardný, po nainštalovaní alebo rozbalení programu je potrebné stiahnuť si preklad programu a stiahnutý súbor .lng uložiť do pracovného priečinka programu SIW. Preklad tohto programu vytvoril v minulosti iný prekladateľ. Nakoľko sa však takmer vôbec neaktualizoval a obsahoval už veľké množstvo nepreložených či nesprávne preložených častí, kompletne som ho prepracoval a ponúkam vám novú verziu prekladu. Vďaka veľkej ústretovosti autora programu, bol tento preklad zverejnený aj na jeho internetových stránkach. Bude priebežne aktualizovaný, medzi vydaním novej verzie programu a novej verzie prekladu sa však môže objaviť určité oneskorenie.


Stiahnuť prekladStiahnuť preklad

Stiahnuť programStiahnuť program

ScreenshotScreenshot

Domovská stránka programuDomovská stránka programu