CZ  DE  EN

Master Commander

Program Master Commander je jedným z nových správcov súborov, z dielne poľského programátora Andrzeja Stefańczyka. Pomocou tohto programu môžete spravovať súbory či priečinky v celom počítači a samozrejme aj na vymeniteľných médiách. Program už v od prvých verzií podporuje všetky funkcie, ktoré sú bežné v programoch tohto typu. Okrem bežných funkcií akými sú napríklad vystrihovanie, kopírovanie a presúvanie súborov však obsahuje aj dosť pokročilých funkcií, ktoré mnohým podobným programom chýbajú alebo sú dostupné len v komerčných verziách. Tento program je navyše voľne šíriteľný, takže ak práve hľadáte vhodného správcu súborov, rozhodne by ste tento program mali vyskúšať.

Spomedzi spomínaných pokročilých funkcií programu možno spomenúť napríklad tieto funkcie:


Samozrejme nejde o kompletný zoznam funkcií. Okrem horeuvedených funkcií totiž program disponuje napríklad aj správcom sieťových jednotiek, správcom FTP pripojení či pomocným programom na zobrazovanie a úpravu viacerých druhov súborov (tzv. multi-editor). Ako bonus sú do prostredia programu pridané aj niektoré utility, ktoré využijete pri spravovaní svojho operačného systému. Ide napríklad o podprogram na zistenie IP adresy, overenie odozvy (ping), či o priame odkazy na iné systémové programy (napr. Regedit, MMC konzolu a podobne).

Napriek pomerne rozsiahlemu počtu funkcií si program zachováva veľmi dobrú prehľadnosť prostredia a tak jeho obsluha isto nebude robiť problém ani ľuďom, ktorý sa s týmto typom programov stretávajú po prvýkrát. Naviac Master Commander obsahuje aj rozsiahle možnosti zobrazenia štruktúry priečinkov a súborov. Určite si teda vyberiete také, ktoré Vám bude vyhovovať najviac. Zaujímavé sú taktiež aj bohaté možnosti kopírovania, ktoré tento správca súborov poskytuje.

Slovenský preklad programu je integrovaný priamo v programe. Preklad môžete aktivovať kliknutím na tlačidlo „Options“ -> „Settings“ a v časti „Language“ si vyberte jazyk „Slovak“. Následne aktiváciu prekladu potvrďte kliknutím na tlačidlo „Apply“ a nastavenia uložte kliknutím na tlačidlo „Save“.ScreenshotScreenshot

Stiahnuť programStiahnuť program