SK   EN

KCleaner

Tento program lze zařadit k programům, které slouží k údržbě počítače. Jde o velmi povedený software pro odstraňování dočasných a jednorázově potřebných souborů. Oproti jiným programům této kategorie se vyznačuje větším počtem prvků, které dokáže ze systému odstranit. Program prohledá pevný disk vašeho počítače a shromáždí do přehledné tabulky všechny dočasné soubory, které jsou momentálně přítomné ve vaší instalaci systému Windows a pravděpodobně již nejsou potřebné pro funkčnost systému, nebo k vaší běžné práci. Tyto soubory lze v drtivé většině případů bezpečně odstranit, čím se uvolní místo na pevném disku, které můžete využít pro uložení jiných, důležitějších souborů.

Program může fungovat ve dvou režimech, manuálním nebo automatickém. V manuálním režimu můžete ručně označit, co všechno se má v systému vyhledat (po stisknutí tlačítka Analyzovat) a následně odstranit (pomocí tlačítka Vyčistit). Pokud chcete některou konkrétní součást systému ponechat bez zásahu, stačí ji jednoduše odznačit v nastavení programu. KCleaner ji bude následně ignorovat a soubory patřící k této součásti ponechá v systému. V manuálním režimu tak máte absolutní přehled a svobodu při rozhodování o tom, co se má nebo nemá odstranit.

Zajímavou funkcí programu je automatický režim čištění, který je možné aktivovat hned na úvodní stránce po spuštění programu. Tento režim způsobí to, že pevný disk se bude prohledávat v pravidelných časových intervalech a nalezené nadbytečné soubory se po každém prohledání odstraní. To, jak často se bude prohledávat pevný disk vašeho počítače, si můžete vybrat v nastavení programu. Tento režim je mimořádně vhodný zejména v případě dlouhodobé nebo intenzivní práce se soubory a operačním systémem, při kterých obvykle vzniká větší počet dočasných souborů.

Jak vyplývá již z předchozího textu, velmi důležitou částí tohoto programu jsou zejména jeho nastavení. Věnujte jim zvýšenou pozornost před použitím programu, aby nedošlo k vymazání souborů, které chcete v systému ponechat. K nastavením programu se dostanete velmi jednoduše, stisknutím klávesové zkratky Ctrl+S na úvodní stránce. Další užitečnou klávesovou zkratkou je kombinace Ctrl+E, kterou se zapíná a vypíná automatický režim programu.

Tento program při své standardní instalaci nabízí i instalaci reklamních prvků společností, které sponzorují vývoj programu. Instalaci těchto doplňků je možné odmítnout a na funkčnost programu to nemá přímý vliv. Je pouze nutné věnovat zvýšenou pozornost správnému nainstalování programu KCleaner. Pro méně zkušené uživatele nabízím i odkaz na instalátor verze Lite, který neobsahuje uvedené reklamní součásti. Po nainstalování programu můžete aktivovat slovenský překlad, po otevření nastavení (klepnutím na příkazy Options – Settings, nebo pomocí klávesové zkratky Ctrl+S) vyberte v seznamu na pravé straně okna slovenský překlad. Překlad je pravidelně aktualizovaný, při aktualizaci programu. Může ale dojít k tomu, že integrování nejnovější verze překladu přímo do programu bude zpožděno. V tom případě si můžete stáhnout nejnovější verzi překladu samostatně, použijte prosím příslušný odkaz pod článkem.ScreenshotScreenshot

Stáhnout překladStáhnout překlad

Stiahnuť programStáhnout standardní verzi programu + Stáhnout Lite-verzi programu

Domovská stránka programuDomovská stránka programu