SK  DE  EN

FastKeys

Tento program je šikovnou pomůckou při každodenní práci s počítačem. Patří do skupiny programů, které jsou zaměřeny na automatizování pravidelně se opakujících úkonů. Prostředí programu je rozděleno na pět hlavních modulů, které přidávají do operačního systému a používaných programů zajímavé funkce, díky kterým se vaše běžná práce na počítači může podstatně zrychlit a zjednodušit.

Modul Rozbaľovač textov slouží k automatickému vložení psaného textu po zadání určené klávesové zkratky. Můžete si tak ušetřit časté psaní opakovaných frází nebo i delších úseků textu. Text, který se má v budoucnu vkládat, zadáte do modulu rozbalovače textů, přidělíte mu klávesovou zkratku, případně upravíte některá podrobnější nastavení a je hotovo. V budoucnu stačí napsat určenou klávesovou zkratku a program FastKeys automaticky nahradí tuto zkratku celým textem, který je zkratce přidělen. Vkládaný text může být v jakémkoliv jazyce.

Pomocí modulu s názvem Menu Štart si můžete vytvořit vlastní, zcela konfigurovatelnou nabídku Start, která se zobrazí po přesunutí kurzoru myši do určeného rohu obrazovky. Vytvořená nabídka může obsahovat odkazy na nejčastěji používané programy, ale i odkazy na oblíbené internetové stránky, často upravované nastavení systému a podobně.

Modul Skratky umožňuje vytváření vlastních klávesových zkratek, po stisknutí kterých se spustí požadovaný program, otevře požadovaná stránka či složka, nebo se spustí určený skript. Skripty si můžete vybrat z několika předvolených nebo si můžete vytvářet vlastní, protože program podporuje skriptování v jazyce AutoIt.

Pomocí modulu Gestá si můžete vytvářet tzv. gesta myší, které jsou známé zejména z prostředí internetových prohlížečů. Po jejich uložení v programu FastKeys následně stačí udělat stejné gesto v systému Windows a po jeho dokončení se spustí vámi nastavená akce.

Modul Auto. dopĺňanie umožňuje zaznamenávání napsaných slov nebo celých textů do speciálního souboru a jejich následně doplňování při dalším psaní. Tento modul je velmi dobrou pomůckou například pro uživatele, kteří neovládají strojopis nebo častokrát píší texty v cizím jazyce. Modul využívá automatickou inteligentní predikci textu, jeho návrhy však je samozřejmě možné kdykoliv ignorovat a pokračovat v běžném psaní požadovaného textu.

Program FastKeys je dostupný ve dvou verzích. Verze Free je dostupná bezplatně, po 30 dnech používání programu se občasně zobrazuje žádost o zakoupení verze Pro. Po jejím zakoupení (v době psaní článku byla cena verze Pro 19 $) je program použitelný bez jakýchkoliv omezení či dalších upozornění. Do slovenštiny je v současnosti přeloženo celé prostředí programu. Překlad je integrovaný přímo do programu, ale jeho nejnovější verze je dostupná také ve formě samostatného instalátoru, který si můžete stáhnout z těchto stránek. Samostatný instalátor obsahuje vždy nejnovější verzi slovenského překladu, překlad integrovaný v programu nemusí být absolutně nejnovější a může pocházet z předchozí verze programu. Názvy některých součástí programu (například názvy souborů obsahujících často používané fráze) jsou standardně uvedeny v angličtině, tyto soubory si však může každý uživatel individuálně přejmenovat. Ve většině případů k tomu stačí kliknutí pravým tlačítkem myši a výběr příkazu k přejmenování. Autor programu poskytuje velmi dobrou podporu programu. Kolem programu postupně vznikla i velká komunita uživatelů, kteří spolu komunikují prostřednictvím diskusního fóra.

Novinky v nejnovější verzi programu:
* Přidáno podrobnější nastavení pozice vyskakovacího okna
* Do automatického dokončování byla přidána možnost importu
* Přidána volba pro zohlednění velikosti písmen při automatickém dokončování
* Optimalizované okno pro rychlé hledání
* Vylepšené ohlašování chyb
* Rozšířené funkce edice Enterprise
* Aktualizované překlady
* Několik menších vylepšení a oprav



Stiahnuť prekladStáhnout překlad

Stiahnuť programStáhnout program

Domovská stránka programuDomovská stránka programu

ScreenshotUkázky z prostředí programu