SK   EN

FastKeys

Tento program je šikovnou pomůckou při každodenní práci s počítačem. Patří do skupiny programů, které jsou zaměřeny na automatizování pravidelně se opakujících úkonů. Prostředí programu je rozděleno na pět hlavních modulů, které přidávají do operačního systému a používaných programů zajímavé funkce, díky kterým se vaše běžná práce na počítači může podstatně zrychlit a zjednodušit.

Modul Rozbaľovač textov slouží k automatickému vložení psaného textu po zadání určené klávesové zkratky. Můžete si tak ušetřit časté psaní opakovaných frází nebo i delších úseků textu. Text, který se má v budoucnu vkládat, zadáte do modulu rozbalovače textů, přidělíte mu klávesovou zkratku, případně upravíte některá podrobnější nastavení a je hotovo. V budoucnu stačí napsat určenou klávesovou zkratku a program FastKeys automaticky nahradí tuto zkratku celým textem, který je zkratce přidělen. Vkládaný text může být v jakémkoliv jazyce.

Pomocí modulu s názvem Menu Štart si můžete vytvořit vlastní, zcela konfigurovatelnou nabídku Start, která se zobrazí po přesunutí kurzoru myši do určeného rohu obrazovky. Vytvořená nabídka může obsahovat odkazy na nejčastěji používané programy, ale i odkazy na oblíbené internetové stránky, často upravované nastavení systému a podobně.

Modul Skratky umožňuje vytváření vlastních klávesových zkratek, po stisknutí kterých se spustí požadovaný program, otevře požadovaná stránka či složka, nebo se spustí určený skript. Skripty si můžete vybrat z několika předvolených nebo si můžete vytvářet vlastní, protože program podporuje skriptování v jazyce AutoIt.

Pomocí modulu Gestá si můžete vytvářet tzv. gesta myší, které jsou známé zejména z prostředí internetových prohlížečů. Po jejich uložení v programu FastKeys následně stačí udělat stejné gesto v systému Windows a po jeho dokončení se spustí vámi nastavená akce.

Modul Auto. dopĺňanie umožňuje zaznamenávání napsaných slov nebo celých textů do speciálního souboru a jejich následně doplňování při dalším psaní. Tento modul je velmi dobrou pomůckou například pro uživatele, kteří neovládají strojopis nebo častokrát píší texty v cizím jazyce. Modul využívá automatickou inteligentní predikci textu, jeho návrhy však je samozřejmě možné kdykoliv ignorovat a pokračovat v běžném psaní požadovaného textu.

Program FastKeys je dostupný v několika verzích. Verze Trial je dostupná bezplatně, po několika dnech používání programu se občasně zobrazuje žádost o zakoupení placené verze. Po jejím zakoupení je program použitelný bez dalších upozornění a v rozsahu zakoupené licence. Do slovenštiny je v současnosti přeloženo prostředí programu v rozsahu, jaký umožňují autoři programu Překlad je integrovaný přímo do programu, ale jeho nejnovější verze je dostupná také ve formě samostatného instalátoru, který si můžete stáhnout z těchto stránek. Samostatný instalátor obsahuje vždy nejnovější verzi slovenského překladu, překlad integrovaný v programu nemusí být absolutně nejnovější a může pocházet z předchozí verze programu. Názvy některých součástí programu (například názvy souborů obsahujících často používané fráze) jsou standardně uvedeny v angličtině, tyto soubory si však může každý uživatel individuálně přejmenovat. Ve většině případů k tomu stačí kliknutí pravým tlačítkem myši a výběr příkazu k přejmenování. Autor programu poskytuje velmi dobrou podporu programu. Kolem programu postupně vznikla i velká komunita uživatelů, kteří spolu komunikují prostřednictvím diskusního fóra.

Výběr novinek v nejnovější verzi programu:

 • Podstatné rozšíření a modernizace uživatelského rozhraní
 • Přidány panely nástrojů
 • Přidány makra
 • Rozšířené možnosti manuálního zadání textu
 • Přidány barevné témata pro uživatelské rozhraní
 • Přidány možnost použití maker bez výstupu
 • Oprava menších nedostatků a vylepšení programu


 • Stiahnuť prekladStáhnout překlad

  Stiahnuť programStáhnout program

  Domovská stránka programuDomovská stránka programu

  ScreenshotUkázky z prostředí programu